Dana 29.04.2026. godine naš uvaženi kolega Omer Mešanović, bachelor inženjer hemijskog inženjerstva i tehnologije, održao je zanimljivo i nadahnuto stručno predavanje na temu „Izazovi i iskustva hemijskog inženjera/tehnologa u kompaniji Fibraworld d.o.o. Gradačac“. Predavanje je održano u INTERBA Laboratoriji-Računarskom Centru (Sala 57).
Na početku stručnog predavanja, kolega Omer Mešanović je ukratko predstavio sebe, svoju dosadašnju karijeru i svoju sadašnju firmu, kao i svoj radni put u firmi. Uslijedio je pregled proizvoda, djelatnosti i usluga. Kroz niz odgovarajućih primjera, kolega Mešanović je slikovito objasnio s kojim se izazovima i problemima susretao tokom svog rada u kompaniji te kako ih je riješio. Nakon prezentacije, kolega je odgovarao na pitanja prisutnih.
Stručnom predavanju kolege Omera Mešanovića prisustvovali su studenti prvog ciklusa studija, asistenti i nastavnici našeg fakulteta.
Još jednom se zahvaljujemo kolegi Omeru Mešanoviću što se odazvao na poziv za stručno predavanje, što je izdvojio svoje vrijeme i što je pripremio odličnu prezentaciju kroz koju nam je prenio dio svog bogatog radnog iskustva. Želimo mu mnogo uspjeha u daljnjem radu.
Voditelj studijskog odsjeka Hemijsko inženjerstvo i tehnologija:
Dr. sc. Ivan Petric, red. prof.